Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

igor-74 


Oblíbená alba

Alba, která má igor-74 v oblíbených

reklama

41 fotek, 30.9.2017, 23 zobrazení, 27 komentářů | krajina, příroda
56 fotek, červenec až září, 156 zobrazení, 472 komentářů | cestování, dokumenty, města, oslavy, události
Opět prosím nezúčastněné, aby se příliš nevysilovali komentáři :)
73 fotek, letos v dubnu, 61 zobrazení, 99 komentářů | cestování, krajina, makro, příroda, zvířata
Našel jsem konečně trochu času, tak jsem se dostal k prvnímu z alb focených v USA během mého půlročního působení na University at Buffalo jako "visiting scholar". Nebojte - z jara ještě přibudou návštěvy ČR (především moravské). Kousek od severního kampusu leží nevelký les Letchworth Woods - na první pohed vypadá jako naše lesy, během jara, kdy vykouknou první jarní efemery, začne být rozdíl patrný. Pstročky a konvalinky sice vypadají podobně jako u nás, létají tu podobn motýli a stromy taky nevypadají tak odlišně... ale podrost je tu mnohem bohatší a nalezneme v něm rostliny nám neznámé. V tomto albu je vidět noholist, trilium a lehoulince nakousnu i místní kandík.

Noholist je zajímavě vypadající rostlina z čeledi dřišťálovité (Berberidaceae) rozšířená po východním pobřeží Severní Ameriky. Zajímavostí je, že tato rostlina roste v koloniích původně vycházejících z jednoho kořene. rostlina produkuju jeden list, pokud nekvete, nebo pár listů, pokud kvést bude. Tyto listy vypadají jako deštníky/slunečníky a kromě téměř půlmetrové výšky mohou mít rozměry přes 30 cm. Celá rostlina včetně zelených plodů je jedovatá - plody se stávají jedlé po zežloutnutí. Rostlina obsahuje jed podofylotoxin, který je v moderním lékařství spolu se svými deriváty používán jako cytostatikum (léčba genitálních bradavic, lupénky, nádorů apod.).

Berneška kanadská, u nás známá hlavně jako b. velká, je zde doma - potkávám ji tu prakticky každý den. zdržuje se kdekoli, kde je trochu stojaté vody. Viděl jsem ji i u hlavní silnice v příkopu zatopeném spodní vodou - té je tu díky blízkým velkým jezerům Erie na západě (přímo sousedící s Buffalem) a Ontario (kousek na sever) dostatek.
70 fotek, 24.9.2017, 693 zobrazení, 609 komentářů | architektura, cestování
Nevím, co se zase stalo, ale nejou mi vložit popisky pod fotky... Tak jen krátce úvodem. Nový zámeček v Ratboři jsme s Ivou navštívily o prázdninách. Tentokrát zařazuji hlavně interiéry, protože vevnitř jsme tehdy nebyly... Za skvělý zákusek za 120 Kč nám byla umožněna prohlídka zámečku zdarma.
50 fotek, letos v říjnu, 75 zobrazení, 122 komentářů | architektura, krajina, lidé
66 fotek, letos v září, 262 zobrazení, 750 komentářů | architektura, cestování
Původně jsem měla namířeno do Nymburka. Ale protože tam teď směřují všichni, kteří nemohou do Mongolska, ohnula jsem to v Sadské na druhou stranu. Nějakou jen těžce vysvětlitelnou náhodou se tam zakutálela i další čtyři Rajčátka (ještě aby mě tak někdo podezíral z organizování srazů :)!). Vůbec nevadilo, že v Pečkách byli i bez paní farářky ještě nepříjemnější než posledně, ani to, že karta v zrcadlovce opět vypověděla poslušnost. Co je nějaký fotoúlovek proti společnosti milých a příjemných lidí, se kterými je vám dobře?! Snímků jsem kompaktíkem, který nezklamal, zase nasekala spousty, jak je pro nás cvakálisty zvykem. Tak komentujte jen střídmě. Udělejte to nejen proto, abyste ušetřili svůj vzácný čas, ale hlavně z toho důvodu, abych se náhodou nevyšvihla mezi nejkomentovanější alba. Jeden zdejší, který doposud nepochopil, že nejkomentovanější neznamená nejlepší, by to dost těžko rozdýchával...
18 fotek, 1.10.2017, 112 zobrazení, 109 komentářů | krajina
Mariina vyhlídka, opuštěná dětská léčebna, Dolský mlýn
34 fotek, letos v září, 245 zobrazení, 286 komentářů | lidé, příroda, zvířata
s tajemstvím
30 fotek, letos v červenci, 182 zobrazení, 164 komentářů
Len také dokumentačné fotky, ktoré som nafotil mimo fotiek pretekárov pri mojej účasti na Nízkotatranskej stíhačke. K tomu je ešte aj popis ako som to zažil ja. Tak pekné čítanie: http://popluhar.blogspot.sk/2017/10/moja-nizkotatranska-stihacka-2017.html
22 fotek, 26.9.2017, 173 zobrazení, 156 komentářů | cestování, krajina
Velký Rozsutec je nejvýraznější hora nacházející se v kriváňské části Malé Fatry na Slovensku. Charakteristické jsou vápencové stěny a bradla, tvořící vrcholovou pyramidu. Je považován za jednu z nejkrásnějších hor na Slovensku.
17 fotek, léto, 72 zobrazení, 13 komentářů
39 fotek, 23.9.2017, 48 zobrazení, 10 komentářů
13 fotek, 17.9.2017, 57 zobrazení, 31 komentářů
55 fotek, 26.8.2017, 68 zobrazení, auta, dokumenty, klasická-fotografie, koníčky
Opět po roce sraz nejdelších motorek v Krásné Lípě - 19nácté.
25 fotek, 20.9.2017, 126 zobrazení, 125 komentářů | krajina
47 fotek, léto, 331 zobrazení, 608 komentářů
87 fotek, 6.7.2017, 77 zobrazení, 100 komentářů | cestování, dokumenty, klasická-fotografie, kultura
Kostnice je historické město na západním břehu Bodamského jezera při hranici se Švýcarskem v místě, kde z jezera vytéká řeka Rýn. Konstanz má necelých 85.000 obyvatel a je městem univerzitním.
Pro Čechy jsou zde zajímavá místa spjatá s naší historií jako je Münster (Münster Unserer Lieben Frau - Bazilika Panny Marie Sněžné), Husovo muzeum nebo Husův kámen (Hussenstein) - místo, kde byl údajně upálen Jan Hus a Jeroným Pražský.