Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

igor-74 

Oblíbená alba

Alba, která má igor-74 v oblíbených

reklama

26 fotek, 2.6.2018, 34 zobrazení, 35 komentářů
déšť,hromy a blesky nás vyhnaly ze Súlovských skal......tak sned někdy příště...
29 fotek, 20.5.2018, 97 zobrazení, 196 komentářů | cestování, příroda
poslední abum z jarního rajčesrazu, tak zase příště...
Jižně od obce Klec leží dva rozlehlé rybníky, Potěšil (76 ha) a Klec (64 ha). Rybník Klec byl zřejmě založen za pánů ze Stráže, připomíná se r. 1503, a do rožmberského majetku přešel po roce 1577. Na opačné straně, směrem na sever, se rozkládá Nadějská rybniční soustava, která patří k nejkrásnějším na Třeboňsku. Rybníky zde nesou krásné názvy: Víra, Láska, Naděje, Blaník, Rod, Dobrá Vůle, Skutek a další.
89 fotek, minulé úterý, 23 zobrazení, 122 komentářů | ostatní, příroda
Zajeli jsme se podívat hlavně na lílii cibulkonosnou v PR Černá louka. Byli jsme tam před 5 lety, ale o měsíc později a bylo jí tam víc než dost. Letos tam asi ještě nevykvetla. Pár květů jsme viděli ve skiareálu - cvičná louka v Telnici. Stálo to za to - louky náherně kvetly.
22 fotek, 29.5.2018, 43 zobrazení,
Poslední akční den dovolenky mám odpočinkový. Zítra balím a zase do pracovního procesu.
38 fotek, letos v květnu, 222 zobrazení, 337 komentářů
21 fotek, 8.5.2018, 103 zobrazení, 95 komentářů | krajina, příroda
Sváteční den si vyžaduje sváteční aktivity a tak k jsem se vydala na hřebeny Krkonoš zkontrolovat, zda na mých oblíbených místech krkonošské tundry okolo Luční hory již kvetou koniklece alpinské a zda najdu rozkvetlou prvosenku nejmenší.Krkonošská příroda teprve pomalinku nabírá dech po uplynulé zimě, proto v béžových barvách tundry jako perličky zazářily růžová kvítka prvosenky nejmenší a koniklece alpinské hezky bíle opuntíkovaly louky a příkopy kolem cesty u kapličky obětem hor nad Luční boudou.
68 fotek, letos v květnu, 68 zobrazení, 94 komentářů | cestování, krajina, příroda
Poznáváme krajinu Prachaticka, třídenní putování s partou kamarádů a kamarádek nás zavedlo na cesty, cestičky mezi Vimperkem, Husincem a Prachaticemi. Počasí nakonec bylo fajné, přívaláky spadly o trochu víc na severu, nás ochránily deštníky a s písničkami na rtech jsme za bubnování deště razili k Bavorovu.V Bavorově jsme si zazpívali písničku kdyby byl Bavorov.... v Husinci jsme zpívali Na břehu Blanice.... a Vimperk? (dočetla jsem se Od Vimperka jedou vozy, vezou Anču nemá .....) Povedený víkend.
73 fotek, 23.8.2017, 55 zobrazení, 88 komentářů | cestování, krajina, makro, příroda
Ráno nás čekala po sbalení se na motelu celodenní cesta přes Severní Karolínu, Virginii až do Západní Virginie, o které se zpívá v písničce od Johna Denvera - Take Me Home, Country Roads, kterou většina Čechů zná ve verzi od Pavela Bobka - Veď mě dál, cesto má, která samozřejmě se Západní Virginií nemá nic společného. Do Západní Virginie jsme dojeli, cesta vedla přes Blue Ridge Mountains, jen tu Shenandoah River jsme neviděli - ta byla "kousek" dál. Cílem bylo bažinaté území s poetickým názvem Cranberry Glades v Pocahontas county, Monongahela National Forest v horách Allegheny Mountains, které jsou stejně jako Blue Ridge Mountains součástí Appalačského pohoří. V Cranberry Glades najdeme pět rašelinišť boreálního typu (nalezneme zde tedy druhy typick spíše pro rašeliniště na dalekém severu) o celkové rozloze 3 km2 (jedny z největších mokřadů v Západní Virginii) v nadmořské výšce cca 1000 m. Těchto pět rašelinišť se od roku 1911 jmenuje: Big Glade (59 akrů), Flag Glade (28 akrů), Long Glade (20 akrů), Round Glade (8 akrů) a Little Glade (1 akr). Povalový chodník vede jako okruh přes Round Glade přes bažinaté lesy do Flag Glade a opět přes lesy nazpět na začátek. Nejmenší rašeliniště je v dnešní době zarostlé. Stáří Cranberry Glades se odhaduje na necelých 12 500 let a rašelina má mocnost až 3 m. Tato rašeliniště nejsou příliš bahnitá a mokrá, ale spíše mají charakter houby a chlze po nich je snadná. Na rašeliništi najdeme dvě hmyzožravé rostliny - špirlici nachovou a rosnatku okrouhlolistou - a celou řadu orchidejí (krom dvou odkvetlých druhů, které jste viděli v minulých albech, tu má růst i nádherný velký fialově kvetoucí vemení Platanthera grandiflora). Základ vegetace tvoří rašeliník, různé křoviny a drobný ostružiník Rubus hispidus a klikva bahenní. Bažinaté lesy zase musí na jaře svítit nádhernou myriádou květů pěnišníku amerického.
32 fotek, 29.5.2018, 56 zobrazení, 98 komentářů | krajina, příroda, země, zvířata
oprava:je to přírodní památka
21 fotek, 27.5.2018, 63 zobrazení, 83 komentářů
Cyklovýlet do Maršíkova na pouť se zastávkou u zámku Loučná nad Desnou a ve Velkých Losinách.
31 fotek, letos v červnu, 154 zobrazení, 219 komentářů | příroda, zvířata
pobavená užovka - batolec a spol
33 fotek, letos v květnu, 129 zobrazení, 252 komentářů | doma, dokumenty, koníčky, rodina-přátelé, jídlo
ALB 705 - většinu měsíce jsem strávila v Otro, docela v nepohodě … vaření podle toho, jak se máma cítila, takže stále dieta a opatrnost. Když jsem náhodou byla doma, tak zas na vaření nezbyl čas … tak asi tak to vypadalo - jídlo bez nápadu a bez fantazie.
Ale už se blýskalo na lepší časy - nebudu předbíhat ...
65 fotek, 2.6.2018, 69 zobrazení, 25 komentářů | krajina, příroda
skalní věže Kirnitschtal, loupežnický hrádek Winterstein, stolová hora Lilienstein
21 fotek, 23.8.2017, 28 zobrazení, 28 komentářů | cestování, krajina, makro, příroda
Vodopády na říčce Hills Creek jsou vymlety na pískovcovém základu, pod kterým se nachází měkčí břidlice, do které voda po dlouhý čas zařezávala tyto krásné vodopády. Ty tvoří jedinečné prostředí pro různé druhy rostlin - především mechy, kapradiny a játrovky jako jsou Syntrichia ammonsiana a Trichomanes boschianum. Já se musel spokojit s tím málo, co jsem našel v okolí stezky. Světla rychle ubylo, jak večerní slunce nedosáhlo na dno rokle.
45 fotek, 24.8.2017, 42 zobrazení, 62 komentářů | cestování, krajina, příroda
Watkins Glen State Park má rozlohu 3.15 km2 a je tvořen až 120 m hlubokou úzkou roklí zařízlou v břidlici říčkou Glen Creek. Ta tvoří kaskády a vodopády na místech, kde se zařezává přes tvrdší horniny. Hornina je zde původu devonského (tedy vrstva paleozoika (prvohor) jakož nadloží siluru a podloží karbonu) - jak už bylo řečeno převážně břidlice s občasnými vrstvami tvrdšího pískovce a vápence.. V celé délce parku je 19 vodopádů a nespočet kaskád. Watkins Glen se nachází na jižním cípu Seneca Lake, což je jedno z Finger Lakes. Seneca Lake je z nich největší s délkou 61 km a plochou 173 km2. Maximální hloubka je 188 m a jde tak o nejhlubší jezero ve státě New York. Díky specifickému mikroklimatu zde kolem jezera nalezneme množství vinic. Finger Lakes jako takové je skupina 11 dlouhých a úzkých jezer ledovcového původu. Seneca a Cayuga jsou tak hluboké, že jejich dno leží pod úrovní hladiny moře.

I přes zataženou oblohu a absenci sluníčka šlo o nádherné místo - ještě hezčí musí být za slunného počasí a na podzim, kdy do rokle padá barevné listí...

Jako zajímavost uvedu, že jsme zde potkali známou z Hradce Králové :-)
30 fotek, jaro, 144 zobrazení, 219 komentářů | příroda, zvířata
užovky obojkové a spol
103 fotek, 30.5.2018, 44 zobrazení, 69 komentářů
Dnes jsme si pekne makli. Lezli jsme na kruhovou vyhlidku v Saskem Svycarsku Schrammstein aussicht. Hrozne moc schodu, zebriku ... ale stalo to za to!!
Nachodili jsme a nalezli 17 km. Auto jsme nechali na parkovisti v Ostrau. Kam jsme se potom dost slozite vraceli. Znaceni u sousedu nic moc. A meli jsme nejakou postarsi mapu.
Tablet mi s fotkami vzdycky zamicha, takze posledni je prvni ... :(
69 fotek, 30.5.2018, 39 zobrazení, 53 komentářů
Uz jsem si dlouho prala do techto krasnych mist. V utery se mi prani splnilo.
1. den prijezd a stihli jsme soutesky. Ubytovani U Forta bezva. Pivo Cvikov taky. A vyborne vari.

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.